Darmowa dostawa od 299 zł
Wysyłka w 24H
14 dni na zwrot zamówienia
  • Obniżka

Paliwo stałe (20 sztuk) Esbit

15,00 zł
9,00 zł Rabat 6,00 zł
Brutto
Ilość
Oczekiwanie na dostawę

Zapas paliwa stałego / turystycznego do kochera.

Dane techniczne:

  • Czas spalania kostki: ok. 5 min
  • Czas zagotowania 0,25 L wody: 5 minut (dwoma kostkami)
  • Wymiary: 79 x 70 x 16 mm
  • Ilość: 20 sztuk x 4 g
  • Firma: Esbit

Jakość

Paliwo bezdymne, dzięki czemu naczynie pozostaje czyste z zewnątrz. Zapala się szybko od zapalniczki lub zapałek nawet przy ujemnych temperaturach. Nie pozostawia popiołu po spaleniu. Tabletki mogą być wykorzystane do rozpalania ognisk z mokrego drewna, lub podgrzewania żywności. Paliwo stałe najwyższej jakości – polskiego producenta. Paliwo Turystyczne paląc się emituje wysoką temperaturę, co umożliwia szybkie podgrzanie posiłku lub ugotowanie kubka wody na herbatę, kawę lub rosół, Tabletki są łatwe do przechowywania i transportu. Paliwo Turystyczne kilka lat zachowuje swoje właściwości przechowywane w szczelnej torebce ze strunowym zamknięciem. Wszystkie powyższe atrybuty sprawiają, że tego typu paliwo coraz szerzej stosowane jest przez entuzjastów outdoor'u, miłośników camping'ów, survival'owców, a także jednostki wojskowe, służby ratownicze i organizacje niosące pomoc w krajach trzeciego świata.

Zastosowanie

Stałe paliwo turystyczne nazywane też suchym spirytusem ponieważ pali się żółto-niebieskim płomieniem podobnym do płonącego alkoholu. Pozwala w warunkach biwakowych podgrzać gotowy posiłek lub zagotować wodę niezbędną do przygotowania kawy, herbaty lub dania zalewanego wrzątkiem. Aby osiągnąć maksymalną wydajność paliwa, tabletkę należy położyć na suchej, twardej i niepalnej powierzchni, najlepiej na specjalnej podstawce, zapewniającej dopływ powietrza, a jednocześnie chroniącej przed wiatrem. Stałe paliwo turystyczne jest łatwopalne i bez problemu zapala się od zapałki lub zapalniczki. Naczynie należy postawić około 1cm nad płonącą tabletką.

Charakterystyka

Głównym składnikiem stałego paliwa turystycznego jest urotropina techniczna (heksamina). Jedna tabletka o masie 4g płonie przez około 5 minut. Do najważniejszych zalet stałego paliwa turystycznego należą: niska masa, nie rozlewa się, nie plami, łatwopalne, bezwonne, bezdymne, nie ulega samozapłonowi, nie zawiera substancji ropopochodnych.