0

Cart

0
Subtotal: 0,00 

No products in the cart.

Evacuation Kit
Help Bag

Help Bag

Evacuation Kit - what is it needed for?

Zastanawiasz się pewnie w jakich sytuacjach przydatny jest zestaw ewakuacyjny. Ewakuacja jest to zorganizowane przemieszczanie się ludzi z miejsca objętego zagrożeniem na teren bezpieczny.


There are several types of evacuation

Ewakuacja planowa – przygotowywana jest w bezpiecznym czasie, przeprowadzana regularnie jako ćwiczenia, a realizowana w okresie wystąpienia zagrożenia. Najczęściej przygotowuje do zagrożeń takich jak pożar, atak sił zbrojnych, kataklizm czy powódź.

Ewakuacja doraźna – polega na podjęciu natychmiastowych działań mających na celu przemieszczenie zagrożonej ludności bądź jednostki w bezpieczne miejsce.

Usually, the evacuation is carried out by emergency services in an organised and safe manner.

Niestety często zdarza się, że przez pewien czas musimy liczyć wyłącznie na siebie. Na taką ewentualność  warto się przygotować i wziąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zapoznaj się z planem ewakuacji budynku (on nie wisi na korytarzu dla ozdoby), lub opracuj własny. Miej przygotowany i przećwiczony plan działania, obejmujący najbardziej prawdopodobne zagrożenia mogące wystąpić w twoim otoczeniu. Warto zawczasu przygotować zestaw ewakuacyjny, najlepiej z gotowym wyposażeniem. Gdy zajdzie potrzeba, zabieramy go i oddalamy się w bezpieczne miejsce.


The evacuation kit − what does it do

Zestaw ewakuacyjny ma za zadanie zadbać o nasze podstawowe potrzeby, kiedy jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Najpopularniejszym zestawem ewakuacyjnym jest Help Bag™. Co go wyróżnia?

Gotowy zestaw ewakuacyjny Help Bag™ zapewnia m.in podstawowy dostęp do energii, ciepła, środków higienicznych i opatrunkowych, a dzięki masce i goglom ochronnym da możliwość bezpiecznej ewakuacji z zadymionego lub skażonego terenu. Moduł kuchenny oraz śpiwór wraz z nadmuchiwaną poduszką pomogą zregenerować siły.  

If you take it with you on longer trips, you will feel really safe. It doesn’t take up much space, so you can keep it by the exit of the house/apartment or in the car trunk.


An Evacuation Kit in the city

Każdemu z nas przytrafił się np. dłuższy brak w dostawie prądu. Wtedy to najczęściej rozładowują się telefony, gaśnie światło, a użytkownicy kuchenek elektrycznych zostają pozbawieni również dostępu do ciepłych posiłków. Z zestawem ewakuacyjnym Help Bag™ doczekamy spokojnie przywrócenia energii elektrycznej, ponieważ pod ręką będziemy mieli przedmioty takie jak power bank, radio, latarkę, a nawet palnik gazowy.

Source: Help Bag™ – Evacuation kits

© 2022 Help Bag. All rights reserved.

Share the post

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

BE RESPONSIBLE

Choose a ready Kit!

Shopping Cart