0

Warenkorb

0
Zwischensumme: 0,00 

Es befinden sich keine Produkte im Warenkorb.

Evakuierungskit
Help Bag

Help Bag

Evakuierungskit – wozu ist es notwendig?

Zastanawiasz się pewnie w jakich sytuacjach przydatny jest zestaw ewakuacyjny. Ewakuacja jest to zorganizowane przemieszczanie się ludzi z miejsca objętego zagrożeniem na teren bezpieczny.


Wir unterscheiden einige Evakuierungstypen

Ewakuacja planowa – przygotowywana jest w bezpiecznym czasie, przeprowadzana regularnie jako ćwiczenia, a realizowana w okresie wystąpienia zagrożenia. Najczęściej przygotowuje do zagrożeń takich jak pożar, atak sił zbrojnych, kataklizm czy powódź.

Ewakuacja doraźna – polega na podjęciu natychmiastowych działań mających na celu przemieszczenie zagrożonej ludności bądź jednostki w bezpieczne miejsce.

An häufigsten wird die Evakuierung durch Rettungsdienste organisiert und sicher durchgeführt.

Niestety często zdarza się, że przez pewien czas musimy liczyć wyłącznie na siebie. Na taką ewentualność  warto się przygotować i wziąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zapoznaj się z planem ewakuacji budynku (on nie wisi na korytarzu dla ozdoby), lub opracuj własny. Miej przygotowany i przećwiczony plan działania, obejmujący najbardziej prawdopodobne zagrożenia mogące wystąpić w twoim otoczeniu. Warto zawczasu przygotować zestaw ewakuacyjny, najlepiej z gotowym wyposażeniem. Gdy zajdzie potrzeba, zabieramy go i oddalamy się w bezpieczne miejsce.


Evakuierungskit – welche Aufgabe hat es?

Zestaw ewakuacyjny ma za zadanie zadbać o nasze podstawowe potrzeby, kiedy jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Najpopularniejszym zestawem ewakuacyjnym jest Help Bag™. Co go wyróżnia?

Gotowy zestaw ewakuacyjny Help Bag™ zapewnia m.in podstawowy dostęp do energii, ciepła, środków higienicznych i opatrunkowych, a dzięki masce i goglom ochronnym da możliwość bezpiecznej ewakuacji z zadymionego lub skażonego terenu. Moduł kuchenny oraz śpiwór wraz z nadmuchiwaną poduszką pomogą zregenerować siły.  

Das Kit auf längere Reisen mitnehmend werden Sie sich wirklich sicherer fühlen. So ein Evakuierungskit nimmt nicht viel Platz ein, deshalb kann man dieses am Haus-/Wohnungsausgang oder im Kofferraum des Fahrzeugs aufbewahren.


Evakuierungskit in der Stadt

Każdemu z nas przytrafił się np. dłuższy brak w dostawie prądu. Wtedy to najczęściej rozładowują się telefony, gaśnie światło, a użytkownicy kuchenek elektrycznych zostają pozbawieni również dostępu do ciepłych posiłków. Z zestawem ewakuacyjnym Help Bag™ doczekamy spokojnie przywrócenia energii elektrycznej, ponieważ pod ręką będziemy mieli przedmioty takie jak power bank, radio, latarkę, a nawet palnik gazowy.

Quelle: Help Bag™ – Evacuation kits

© 2022 Help Bag. Alle Rechte vorbehalten.

Teile den Beitrag

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email

SEI VERANTWORTLICH

Wählen Sie ein fertiges Kit!

Warenkorb